amos
 
 
. . . . . .
 
 
BUĎME ĽUDIA

Hudobno-vzdelávací anti-diskriminačný program „BUĎME ĽUDIA“ je zameraný najmä na medziľudské vzťahy a ľudské práva. Program sa dotýka tém, ako napr. otrokárstvo (starovek, kolonizácia Ameriky, súčasnosť), ľudské práva, totalitný režim, obchodovanie s ľuďmi, detské otroctvo, práva a povinnosti detí, otroctvo na Slovensku a žobrácke gangy.

Otrok je slovo, pri ktorom si ľudia väčšinou predstavia obyvateľa starovekého Egypta ťahajúceho ťažké kamenné kvádre na stavbu pyramídy, prípadne černocha pracujúceho na plantáži niekde v Amerike v období pred občianskou vojnou. Málokto však vie, že otroci existujú aj dnes a je ich dokonca viacej, ako kedykoľvek predtým.

Súčasťou programu je aj hudobná zložka, v ktorej hrajú dvaja hudobníci piesne naživo. Pomocou primeraných otázok sú deti vťahované do deja programu a za správne odpovede odmeňované.

Program je podporený video-projekciou.
Program je určený pre 1. a 2. stupeň ZŠ
Dĺžka programu je cca. 60 min.

   
Recenzia k programu: "Buďme ľuďmi!" Heslo, ktoré by sme si mali pripomínať v dnešnej dobe čoraz častejšie a podľa ktorého sa musíme snažiť žiť. Naši žiaci si dnes mohli vďaka umeleckej agentúre Amos vypočuť a zaspievať mnoho piesní spojených s touto témou a pochopiť veľa faktov, ktoré súvisia s historickým vývojom akceptácie ľudí ľuďmi navzájom. Hudobníci nás pomocou hovoreného slova sprevádzali dejinami a filozofickým pretváraním tejto myšlienky. Základná škola s materskou školou v Harichovciach Vám ďakuje za všetkých svojich žiakov. Mgr. Ivana Kašperová" (ZŠ Harichovce, február, 2017)
   
  "Buďme ľudia" - gratulujeme k vynikajúcemu scenáru k tak náročnej téme, akou sú ľudské práva. Neslobodu, totalitu či vykorisťovanie vnímajú naši žiaci  ako pojmy z hodín občianskej výchovy či dejepisu. Obrovské poďakovanie Vám patrí za to, že ste zrealizovali fantastickú, no najmä netradičnú vyučovaciu hodinu, ktorou ste vyprovokovali zamyslenie sa a diskusiu. Žiaci ocenili spracovanie témy ľudských práv cez historické súvislosti. Vysoko pozitívne hodnotili Váš umelecký výkon - vynikajúce piesne, úžasné hudobné prevedenie, krásny spev. Na záver vyjadrenie dvoch žiakov: "Toto by sme chceli robiť aj my!" Nie je čo dodať - tešíme sa na opätovné stretnutie. Ďakujeme za dnešný zážitok a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. S pozdravom, PhDr. Tatiana Wenclová, riaditeľka školy, Gymnázium, Mládežnícka 22, Šahy (November, 2016)
   
     
 
Umelecká agentúra Amos, o.z.
e-mail: amos.agentura@gmail.com