amos
 
 
. . . . . .
 
 
NEŽNÁ REVOLÚCIA
R
Cieľom hudobno-vzdelávacieho programu “NEŽNÁ REVOLÚCIA” je pútavou formou spoznať dejiny vlastného národa a kultúry, ozrejmenie faktov histórie spred pár rokov, ktorej súčasťou boli rodičia, alebo starí rodičia súčasných študentov.
Program sa dotýka aj tém totality, socializmu, ŠTB, emigrácie, ZSSR, demokracie, anarchie, brannej povinnosti, A. Dubčeka, V. Havla, cenzúry, atď. Hovorené slovo striedajú piesne hrané a spievané naživo, priamo korešpondujúce s témou.

Program je vhodný pre žiakov stredných škôl.
Program je podporený video-projekciou.
Dĺžka programu je 60 min.
R2
. .
Recenzia k programu:
"Dnes som mala tú česť zúčastniť sa na vašom koncerte, ktorý sa mi veľmi páčil. Osobne dejiny ma nikdy nebavili ale spojenie slov s hudbou má svoje čaro ;) Už minulý rok som sa zúčastnila na vašom koncerte, ktorý bol zameraný na drogy. Bolo to veľmi poučné ale aj zábavné. Ďakujem za úžasný zážitok a prajem veľa úspechov na ďalších koncertoch. S pozdravom vaša verná fanušíčka Veronka" (Marec 2017)
 
"Ešte raz ďakujeme vašej agenúre Amos za kvalitný populárno-náučný koncert Nežná revolúcia. Kvalitne spracovaný scenár, výborne odspievané piesne a hlavne výstižný a pútavý historický prehľad obdobia studenej vojny v našej krajine zaujal všetkých našich žiakov. Všetci pedagógovia sa vyjadrili pochvalne o vašom programe. Určite máme v pláne pozvať vás ešte raz v priebehu tohto školského roku 2015-2016 a to s programom protidrogovej témy. 
Źeláme vám veľa úspešných vystúpení." Mgr. Dagmar Malečková, Gymnázium M.R.Štefánika v Šamoríne. (september 2015)
 
"V novembri sa na našej škole konal zaujímavý hudobno-vzdelávací koncert. Aulou sa ozývali decibely z tónov gitár a spevu. Celým programom nás sprevádzali Alek a Oliver, ktorí vytvorili výbornú atmosféru. Hlavnou témou programu bola Nežná revolúcia. Zaujímavou formou sme spoznali časť nie tak dávnej minulosti nášho národa. Po koncerte nasledovalo poďakovanie od pani riaditeľky, samozrejme aj od žiakov. Dúfam, že k nám Alek a Oliver ešte čo nevidieť zavítajú. Už teraz sa tešíme." (Žiar nad Hronom, november 2014)
 
 
Umelecká agentúra Amos, o.z.; tel.: 0907 525 688, e-mail: amos.agentura@gmail.com