amos
 
 
. . . . . .
 
 
SVET PEŇAZÍ

.

.

Hudobno-výchovný koncert “Svet peňazí” sa venuje financiám. Finančná gramotnosť je súbor znalostí, ktoré človeku umožňujú porozumieť financiám a správne s nimi zachádzať v rôznych životných situáciách.

Program sa dotýka tém, ako napr.: peniaze, úver, úrok, banky a účty, sporenie a investovanie, úroková pasca, dlh a bohatstvo, rodinný rozpočet, história peňazí, atď.

Obsah je obohatený aj zaujímavými príbehmi ľudí, ktorí zbohatli svojou šikovnosťou, alebo talentom, ale aj o príbehy ľudí, ktorých náhle zbohatnutie pripravilo úplne o všetko.

Súčasťou programu je aj hudobná zložka, v ktorej hrajú dvaja hudobníci piesne naživo. Pomocou primeraných otázok sú deti vťahované do deja programu a za správne odpovede odmeňované.

Program je podporený video-projekciou.
Program je určený žiakov stredných škôl
Dĺžka programu je cca. 60 min.

.
   
Recenzia k programu: Výchovný koncert  "Svet peňazí" sme si vybrali hneď po zaslaní novej ponuky, pretože naša škola je  zapojená do projektu finančná gramotnosť a boli sme zvedaví o aký druh programu pôjde.  Koncert splnil naše očakánia. Bol pripravený zrozumiteľne, veľmi zaujímavo sa prelínali krátke vstupy hovoreného slova s výberom krásnych piesní. Veľmi vhodne bola použitá videoprojekcia a vyzdvihujeme aj preklad textov anglických  piesní.  V krátkom slede hovoreného slova sa žiaci obonámili (zopakovali si) význam a cenu platidla s jeho osobitosťami. Celé vystúpenie hodnotíme spolu s kolegami veľmi pozitívne a vrelo odporúčam.  S pozdravo m Gézeová SOŠ Pruské" (február, 2018)
   
     
 
Umelecká agentúra Amos, o.z.
e-mail: amos.agentura@gmail.com