amos
 
 
. . . . . .
 
 
KLUB 27 (Hudba a drogy)

Hudobno-vzdelávací program "KLUB 27" ponúka pohľad na problematiku drog z iného uhlu, na aký sú možno študenti bežne zvyknutí, cez životné príbehy a osudy spevákov a hudobníkov, ktorých talent a životy zničili drogy a alkohol.

Program vznikol v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Banskej Bystrici.

Hudobnú zložku tvoria skladby hrané naživo, bez akýchkoľvek "playbackov".
Program obsahuje aj video-projekciu, ktorá reálne prezentuje, čo dokážu drogy s človekom urobiť.
Program je vhodný pre žiakov stredných škôl.
Dĺžka programu je 60 min.

 

.
.
.
Recenzia k programu:
Dobrý deň, bol som dnes na vašom koncerte a veľmi sa mi páčil. Moc som sa o hudbu nezaujímal ale pri vašom koncerte som skoro ani nedýchal, spievali ste veľmi dobre a prezentácia ma tiež veľmi zaujímala. Tá hodina čo trvala mi prišla ako minúta a fakt mi to aj otvorilo oči ohľadom to "voľného a rýchleho" života. Takže fakt ste ma zaujali a chcel by som vám povedať že to čo robíte je super. S pozdravom Ľuboš (November, 2016)
 
Klub 27: "Veľmi dobré spracovanie témy, najviac ma zaujali príbehy závislých ľudí a ich fotky pred a po užívaní drog." (Simona, 4. ročník, Gymnázium J.G.Tajovského, Banská Bystrica, apríl 2016).
 
Klub 27: "Dnes ste mali koncert pre SOŠ v Tlmačoch. Chcela by som sa poďakovať za silný kultúrny zážitok. Neopomenuteľná bola aj rétorická časť koncertu (veľmi prijateľná a presvedčivá forma). Este raz, vďaka. S pozdravom Katarína Ružičková." (apríl 2015)
 
KLUB 27: "Boli sme zo školy na rôznych takýchto protidrogovych koncertoch, ale tento bol najlepší, ste nám zase netlačili do hlavy, že nemáme brať drogy, ale ste to ukazovali na reálnych príkladoch. Celej našej triede sa to páčilo, ďakujeme." (Trenčín, november 2014)
 
KLUB 27: "Volám sa Michal Jánošík a chodím do 3.D. Na hudobnú chodím už 12 rokov, takže mám aký, taký prehľad nad hudbou. Keď sme sa od našej triednej profesorky dozvěděli, že sa bude konať výchovný koncert spojený s drogami, tak som mal obavy, že to bude znovu nejaké rádové rozprávanie a divné pesničky poskladané dvoma - troma akordami. Akonáhle nás dvojica účinkujúcich uviedla do problematiky a začali hrať, tak som vedel, že som tu dobre. Veľmi sa mi páčilo prevedenie rozprávania, v ktorom bolo dosť faktov, možno aj vlastných názorov spojených s prezentáciou. No najviac ma zaujalo prevedenie hudby. Gitarové sóla ma plnohodnotne umelecky naplnili. Určite som si z tohto  výchovného koncertu niečo nové zobral, ak nie, tak možno nové veci o drogách alebo  možno nový druh piesne. Ďakujem." (SPŠ, Martin, 2012).
 
Klub 27 (hudba a drogy)“ - Študenti sa s nadšením zúčastnili moderného výchovného koncertu pod názvom Klub 27. Novinkou pre študentov bol pohľad na problematiku drog cez životné príbehy a osudy ťažko drogovo závislých hudobníkov a spevákov. Koncert bol sprevádzaný video-projekciou, prezentujúcou všetky možné následky, ktoré môžu drogy po sebe na človeku zanechať. Študenti vysoko ocenili kvalitu speváckeho výkonu.
V každom z nás zanechal koncert svoj osobitný odkaz a donútil nás zamyslieť sa nad istými alarmujúcimi vecami, ktoré sa či už priamo, alebo nepriamo, týkajú každého jedného z nás. (Ing. Gabriela Ivaničová, SOŠ obchodu a služieb Nová Baňa, 2012).
 

Recenzie od žiakov na SPŠ Murgaša v Banskej Bystrici, kde sme odohrali proti-drogový program KLUB 27 v septembri 2013. Odpovedali na otázku: "Ako sa Vám páčil výchovný koncert a čo by ste na ňom vylepšili?"

  • "Koncert ma zaujal. Zlepšovať už neni moc čo. Páčilo sa mi, že to nebola len hodina blabolov o drogách, aké sú, atď. "
  • "Mne sa to páčilo - bolo to iné, ako ostatné výchovné koncerty."
  • "Koncert bol zaujímavý. Ani som nevedel, že v Klube 27 je až toľko dobrých hudobníkov. Bol som natoľko zaujatý, že ma ani nenapadlo vybrať mobil. Koncert bol taktiež veľmi prínosný a bolo to dobrým spestrením vyučovania."
  • "Veľmi dobré podanie témy, nebolo treba sa príliš vnucovať, aby to diváka zaujalo. Hudobné ukážky a pár slov o drogách, spevákoch hodnotím ako super nápad, kvôli dobrému prelínaniu, super spracované a veľmi kvalitná interpretácia skladieb. Nejaké mínusy nájsť neviem. Veľmi dobrý nápad a určite mi to niečo dalo."
  • "Výchovný koncert bol podľa môjho názoru na vysokej úrovni. A teda už nie je miesto na ďalšie zdokonalenie."
  • "Nemám slov. Všetko super.
 
 
Umelecká agentúra Amos, o.z.; tel.: 0907 525 688, e-mail: amos.agentura@gmail.com