amos
 
 
. . . . . .
 
 
HOVORME O SEXE (Sexuálna výchova)

 

.

Hudobno-vzdelávací program HOVORME O SEXE je zameraný na sexuálnu výchovu pre žiakov stredných škôl. Program sa dotýka tém: zodpovedné sexuálne správanie, sexuálna orientácia, menštruačný cyklus, pohlavné choroby a infekcie, promiskuita, ale aj randenie, výber partnera, láska, manželstvo, plánované rodičovstvo, antikoncepcia, atď.

Program vznikol v spolupráci s odborníkmi zo Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, so sídlom v Bratislave - členská organizácia IPPF (International Planned Parenthood Federation) a vysokoškolskými pedagógmi, zaoberajúcimi sa sexuálnou výchovou a psychológiou.

Hudobnú zložku tvoria piesne, hrané a spievané naživo, bez akýchkoľvek "playbackov".

Program je podporený video-projekciou.
Program je vhodný pre žiakov stredných škôl.
Dĺžka programu je 60 min.

 
.
.
.
     
Recenzia k programu:    
"Vzdelávanie na školách nie je len monotónne vysedávanie v školských laviciach, ale naučiť sa niečo nové môžeme aj na výchovných koncertoch, ktoré ponúkajú príjemnú kombináciu hovoreného slova a piesní. Takéhoto výchovného koncertu, s názvom „Hovorme o sexe“, sa zúčastnili žiaci vyšších ročníkov nášho gymnázia. Agentúra Amos si pre nás pripravila hodinový hudobno-vzdelávací program na tému sexuálnej výchovy. Venovali sa témam ako sú zodpovedné sexuálne správanie, sexuálna orientácia, menštruačný cyklus, pohlavné choroby a infekcie, promiskuita, ale aj randenie, výber partnera, láska, manželstvo, plánované rodičovstvo, či antikoncepcia. Na prvý pohľad tieto témy môžu vyvolať dojem, že bude koncert nudný a príliš poučný. Opak však bol pravdou. Atmosféra koncertu bola priateľská a prispôsobená mladým ľuďom, najmä výberom piesní. Každopádne bol pre nás koncert príjemne strávenou hodinkou školského času a sme radi, že sme sa ho mohli zúčastniť." (Anna Puchovská, Septima A, gymnázium Bratislava, 2014).
 
Výchovný koncert "Hovorme o sexe" nám, žiakom Pedagogickej a sociálnej akadémie v Turčianskych Tepliciach, priniesol nové a zaujímavé vedomosti týkajúce sa sexuálneho života.
Touto cestou by sme sa chceli poďakovať pani prof. Michalkovej, ktorá nám umožnila nahliadnuť a odhaliť zopár, pre nás neznámych a zaujímavých súvislostí, týkajúcich sa lásky, sexu a v neposlednom rade aj vzťahov medzi mladými ľuďmi. A na záver ako povedal Alek s Oliverom: "Láska musí byť rovnako svetlom, ako plameňom". Gabriela Kováčiková, III.KL (2013)
 
 
Umelecká agentúra Amos, o.z.; tel.: 0907 525 688, e-mail: amos.agentura@gmail.com